Sadrokartón je v dnešnej dobe jedným z najčastejšie používaných stavebných materiálov. Je to najmä vďaka jeho vlastnostiam, všestrannému využitiu aj pomerne jednoduchej montáži.

Ako už názov produktu napovedá, sadrokartónové dosky sú vyrobené zo sádry a vysokopevnostného kartónu. Využívajú sa na dispozičné úpravy ako je predeľovanie jednotlivých miestností, vytváranie rôznych dizajnových prvkov v interiéroch, či ako zakrývací materiál odkladacích priestorov alebo kabeláže pod zníženým stropom.

Na trhu je k dispozícii viacero typov s ďalšími funkčnými vlastnosťami. Existujú impregnované (vhodné do kúpeľne), zvukoizolačné alebo dokonca protipožiarne sadrokartóny. Pokiaľ by ste sa potrebovali dozvedieť viac o ich funkčnosti a využití, neváhajte sa na nás obrátiť a vyberieme ten najvhodnejší pre vás.

Napriek tomu, že montáž sadrokartónov je pomerne jednoduchá, vyžaduje si dodržiavanie určitého odporúčaného postupu. Základnými krokmi je zostavenie konštrukcie (drevenej alebo kovovej), ktorá sa montuje na pôvodný betónový múr/strop. Na túto konštrukciu sú následne namontované sadrokartónové dosky, ktoré sa prebrúsia a spoje pretmelia. Na takto pripravený sadrokartón je potom možné dať finálnu povrchovú úpravu.